زمان ارسال سفارشات: شهر تهران : 3 الی 5 ساعت کاری
شهرستان ها تیپاکس و ترمینال: ساعات کاری همانروز ، پست: 1 روز کاری پس از پرداخت

میکروسکوپ آموزشی با زوم 750 براب

32,000 تومان
3686
تمام شد
افزودن به فهرست دلخواه

میکروسکوپی قوی با بزرگنمایی 750 برابر جهت دیدن ریزترین بخشهای هر جسم و شیئی که می خواهید و کنکاش در چیزهایی که با چشم معمولی و ذره بین قابل دیدن و مشاهده نیستند 

یک وسیله کمک آموزشی آزمایشگاهی مناسب برای دبستان ها و دبیرستان ها و آموزشگاهها و دانش آموزان و دانشجویان و کسانی که علاقه به موشکافی و کنجکاوی در ذرات ریز هستی دارند و بهترین هدیه و کادوی تولد و جایزه ای مناسب که به پیشرفت یک نوجوان کمکی عالی خواهد نمود

این متن و عکس ها فقط و فقط توسط  مجموعه شرکت سینا رسول تهیه، ترجمه و گردآوری گردیده است. از سایتهای دیگر خواهشمندیم در جهت فروش کالاهای مشابه آنرا کپی برداری ننمایند. زیرا عدم ارزشگذاری به زحمت دیگران بی ارزش نمودن خود خواهد بود

مشخصات میکروسکوپ قوی با زوم و بزرگنمائی 750 برابر :

چشمی ثابت 10X 

زوم روی هدف : 10x,20x,75x

قدرت زوم قابل تنظیم : 100x,200x,750x

روشنایی 

لوازم جانبی :

 4بلانک اسلاید 

2 اسلاید آماده

 gum media1

6 ورقه پوشش 

6 برچسب خالی 

1 قطره چکان 

hatchery kit 1

تخم مرغ میگو 1

نمک دریا 1

1 فیلتر رنگی

275*220*84اندازه  جعبه :  

تاريخچه ميكروسكوپ 

در روزگاران قديم, كوچكترين موجودات زنده اي كه مردم مي شناختند آنهايي بودند كه به زحمت با چشم ديده مي شوند. ولي آيا ممكن بود موجوداتي هم باشند كه با چشم ديده نشوند؟ اگر با چشم ديده نمي شدند, با چه وسيله اي ممكن بود آنها را ديد. البته در آن زمانم مردم به وسايلي مي توانستند كاري كنندكه چيزهاي خيلي كوچك بزرگتر از آنچه بودند نشان داده شوند. مثلاً بعضي از مردم متوجه شده بودند كه اگر از ميان شيشه اي كه سطح آن منحني باشد به چيزهاي خيلي كوچك نگاه كنند, آنها بزرگتر از آنچه هستند به نظر مي آيند. 

با اين همه, فقط در حدود سال 1650 ميلادي بود كه دانشمندان با اين شيشه هاي منحني به چيزهاي خيلي كوچك نگاه كردند و به دقت به بررسي آنها پرداختند . اسم اين شيشه ها را, كه سطح منحني داشتند, عدسي گذاشتند, زير اشكال آنها مثل شكل دانه هاي عدس بود. معمولاً براي اينكه به چيزهاي بسيار كوچك نگاه كنند, بيش از يك عدسي به كار مي بردند. عدسيها را در دو انتهاي يك لوله فلزي جا مي دادند. 

آنهارا طوري بر جا مي دادند كه چيزهاي بسيار كوچك بهتر ديده شوند. اسم اين لوله را, با عدسيهايي كه درون آن بود, ميكروسكوپ? گذاشتند.

ميكروسكوپ از دو واژه يوناني ميكرو, به معني كوچك و سكوپ, به معني ديدن, گرفته شده است. بنابراين ميكروسكوپ يعني ديدن چيزهاي كوچك. يكي از موجودات كوچك زنده كه دانشمندان بيش از همه آن را مورد مطالعه قرار دادند كك بود. براي همين بود كه اسم اولين ميكروسكوپها را شيشه هاي گكي گذاشته بودند.

قبل از اختراع ميكروسكوپ در اواسط قرن هفدهم, مشاهده سلول مقدور نبود, زيرا سلول واحد بسيار كوچكي است كه با چشم غير مسلح قابل رويت نيست. روبرت هوك2 اول بار در سال 1665 زير ميكروسكوپ ابتدايي كه خود ساخته بود سلولهاي مرده را در برش هاي چوب پنبه و نوعي كمك مشاهده كرد. اين سلولهاي تو خالي و متصل به هم, شكل اتاقكهاي لانه زنبور را داشتند ( منبع بیت ایران )

 روش استفاده از میکروسکوپ :

آماده کردن نمونه میکروسکوپی : 

جسمی با میکروسکوپ قابل مشاهده است که نور بتواند از آن عبور کند و از عدسی ها گذشته به چشم برسد به علاوه این جسم بایدآن قدر نازک باشدکه جزئیات ساختاری آن به وضوح دیده شود . از این رو برای مشاهده و بررسی جاندار بسیار کوچک یا قسمتی از بدن جانوران و گیاهانی با "روشهای ویژه تهیه برش ها " ( از قبیل برش گیر دستی و میکروتومی که به کمک آن مقاطع بسیار نازکی از یک اندام یا بافت تهیه می کنند ، روش ثابت کردن و رنگ آمیزی ) برش بسیار نازکی از جسم تهیه می کنند که اصطلاحا آنها را نمونه میکروسکوپی می گویند .جسمی را که می خواهند در زیر میکروسکوپ مشاهده کنند روی یک تیغه شیشه ای نازک ( لام ) یا اسلاید ( Slide ) قرار می دهند و سپس آن را با تیغه بسیار نازک شیشه ای لامل ( Lamella ) می پوشانند . 

● طرز نگه داشتن لام و لامل : 

همیشه لبه لام ولامل را در دست می گیرند و از تماس انگشتان با سطح آنها خودداری می شود. 

اکنون برای شروع کاربا میکروسکوپ می توانید یک نمونه میکروسکوپی ساده را به طریق زیرتهیه کنید : 

الف) لام تمیزی را روی میز قرار دهید و با قطره چکانی یک قطره آب در وسط آن بچکانید . 

ب) قطعه بسیار کوچکی ( به اندازه یک سانتی متر مربع ) از کاغذ روزنامه ببرید وآن را با پنس روی یک قطره آب وسط لام قرار دهید و چند لحظه صبر کنید تا کاغذ خوب خیس شود . 

ج) لاملی را بر دارید و یک لبه آن را با زاویه حدود ۴۵ درجه روی لام تکیه دهید و سپس آن را با نوک سوزن به آرامی پایین بیاورید تا کاغذ را بپوشاند. 

با این عمل از تشکیل حباب هوا بین لام ولامل جلوگیری می شود . 

● تنظیم میکروسکوپ 

الف ) میکروسکوپ را طوری روی میز قراردهید که بازوی آن به سمت شما و صفحه آن به سمت مقابل شما باشد . 

ب ) صفحه گردان را بچرخانید وعدسی ضعیفی را که کوتاه تر است و کوچکترین عدد ( بزرگنمایی ) روی آن نوشته شده است در امتداد لوله میکروسکوپ قراردهید ضمناً به صدای جا افتادن عدسی توجه کنید . 

ج ) ازعدسی چشمی به داخل میکروسکوپ نگاه کنید و نور آن را تنظیم کنید . برای کم وزیاد کردن نور می توانید روزنه دیافراگم را آن قدرتغییر دهید تا میدان دید روشن و واضح شود ولی نور شدید و زننده نباشد . 

د ) نمونه میکروسکوپی آماده شده را در زیر میکروسکوپ بگذارید این نمونه در روی صفحه میکروسکوپ و در زیر گیره هایی آن قرار دهید به طوری که نور در لوله میکروسکوپ بیفتد و میدان دید شما را کاملاٌ روشن کند . 

و ) در حالی که از پهلو به میکروسکوپ نگاه می کنید با پیچ بزرگ تنظیم لوله میکروسکوپ را آن قدر پایین بیاورید تا عدسی ضعیف تقریباٌ به یک سانتی مترسطح لامل برسد . 

ه ) از عدسی چشمی به درون لوله میکروسکوپ نگاه کنید و پیچ بزرگ تنظیم را آهسته بچرخانید تا حروف به وضوح مشاهده گردند . 

ر) برای عوض کردن عدسی ضعیف و مشاهده با عدسی قوی ، صفحه گردان را بچرخانید تا عدسی قوی در امتداد لوله میکروسکوپ قرار گیرد . برای جلوگیری از برخورد عدسی قوی با سطح لام ، ابتدا لوله میکروسکوپ را کمی بالا بیاورید وسپس عدسی قوی را به جای عدسی ضعیف قرار دهید و میزان کنید. 

۱) هیچگاه نوک عدسی را بر روی لام فشار نیاورد. 

۲) بعد از خاموش کردن میکروسکوپ حداقل ۱۰ دقیقه از حرکت دادن دستگاه اجتناب کنید. 

۳) قبل ازاستفاده از میکروسکوپ به تمیز بودن عدسیها مطمئن شوید. 

۴) ازاستفاده کردن دستمال کاغذی جهت تمیز کردن لنزها پرهیز نمایید. 

۵) همواره برای دیدن نمونه ها از عدسیهای با شماره ضعیف به سمت عدسیهای قوی بروید. 

۶) در هنگام استفاده از عدسیهای با قدرت بالا به همان نسبت شدت نور میکروسکوپ را بالا ببرید. 

۷) در هنگام قراردادن اسلاید در میکروسکوپ و برداشتن آن از میکروسکوپ توجه داشته باشید که عدسیهای در تماس با اسلاید نباشند. 

۸) بعد از استفاده کردن از روغن ایمرسیون عدسی را با مایع مخصوص تمیز نمایید.

منبع : سایت آفتاب www.aftabir.com

 

پیغامی ثبت نشده

نوشتن نظر