زمان ارسال سفارشات: شهر تهران: 3 الی 5 ساعت کاری
شهرستان ها: تیپاکس و ترمینال: ساعات کاری همانروز ، پست: 1 روز کاری پس از پرداخت

شارژر باطری هوشمند 2 حالته دستی یا اتوماتیک ایرانی در انواع مختلف

برای قیمت با ما تماس بگیرید
موجود نمی باشد
34021
اتمام موجودی
دستگاه شارژر باتری هوشمند خانگی سری جدید پیشرفته 2 حالته شارژ اتوماتیک یا شارژ دستی
ساخت ایران
مشمول یکسال ضمانت خدمات طبق شرایط
مخصوص باتری های 12 یا 24 ولتی (بستگی به مدل انتخابی) بوسیله برق شهری 220ولت
با خروجی 10 یا 20 یا 30 آمپر (بستگی به مدل انتخابی)
دارای حالت شارژ دستی جهت شارژ باطری های کاملا خالی یا حتی نیمه خراب (نیمه فعال)
دارای حالت شارژ اتوماتیک با قابلیت قطع یا کاهش جریان خروجی بصورت اتوماتیک هنگام پر شدن باطری
دارای چراغ هشدار اتصال معکوس و اتصال کوتاه (فقط برای حالت اتومات)
بهره گیری از تکنولوژی سوئیچینگ
قابلیت قطع عملیات شارژ بعد از اتمام شارژ باطری (فقط حالت اتوماتیک)
دارای مدار محدود کننده جریان
دارای فیوز جهت حفاظت در برابر اضافه بار باتری (آورشارژ)
قابلیت شارژ انواع باطری های خشک و اسیدی
بدنه فلزی جهت خنک نگهداشتن قطعات بالا و مقاوم در مقابل حرارت داخلی
ساخته شده از قطعات و لوازم درجه یک با پایداری و دوام بالا
شارژ سریع و ایمن
دارای کابل انبری اتصال به باطری (غیر از مدل پنلی)
مشمول یکسال ضمانت خدمات منوط به رعایت شرایط اعلام شده

تفاوتها و مزایای اصلی:
1-انواع دیگر شارژرهای اتوماتیک هوشمند قابلیت شارژ باطری های خالی را نداشتند و نیاز به وجود انرژی اولیه در داخل باطری برای شروع شارژ داشتند (مثلا باتری 12 ولت باید حداقل 9.5 ولت انرژی اولیه داشت تا شارژر شروع به شارژ مینمود) و حتی در اغلب اوقات وصل کردن آن نوع شارژرها به باطریهای کاملا خالی به دلیل قطع و وصل شدن پی در پی و مداوم جریان به دستگاه آسیب وارد مینمود، ولی در این مدل پیشرفته شما با قرار دادن شارژر در حالت دستی میتوانید باطریهای کاملا خالی یا حتی نیمه فعال را نیز شارژ کنید.
2-با مدل های "کنترل جریان" شما میتوانید باطریها در حجم های مختلف را شارژ کنید، مثلا با یک شارژر 10 آمپری و با تنظیم جریان در محدوده استانداد باطری موردنظر میتوانید باطری های 5 الی 100 آمپری را شارژ کنید. در حالیکه در نوع های دیگر شارژرهای هوشمند این امکان وجود نداشت و مثلا مدل 10 آمپر فقط برای باطریهای 60 الی 95 آمپری مناسب بود و در صورت وصل به باطری های با حجم کمتر به باطری یا دستگاه آسیب وارد میشد.

در مورد شارژر هوشمند اتوماتیک: با این اسمارت شارژر سوئیچینگ معرفی شده سیب هفت شما می توانید انواع باطری های ماشین در آمپرها و نوعهای مختلف و گوناگون (باطری اسیدی ، باطری خشک ، باطری اتمی)را در منزل یا در تعمیرگاه و گاراژ خود یا هرجایی که به پریز برق دسترسی دارید شارژ کنید.
و حتی میتوانید این کار را بدون نیاز به باز کردن و در آوردن باطری اتوموبیل انجام دهید، فقط کافیست کلیپسی های سرباطری ماشین را از باطری باز کرده و جای آن انبرک های دستگاه شارژر معرفی شده سیب هفت را به طور صحیح به قطب های باطری ماشین وصل نمائید و سپس دستگاه شارژر را به پریز برق متصل کنید.
این شارژر باتری سوییچینگ بصورت اتوماتیک با شارژ هوشمند هنگام پر شدن باطری آمپر خروجی را کم می کند و بدین وسیله مانع از شارژ شدن بیش از حد (اورشارژOver Charge ) و آسیب رسیدن و کم شدن عمر باطری میشود.

مدلها و تفاوت ها:
*صفحه نمایش دار: دارای یک صفحه نمایش دیجیتالی کوچک است که آمپر خروجی شارژر را نمایش میدهد، کم شدن عدد آمپر نشاندهنده پر شدن باطری یا عدم امکان و کشش شارژ بیشتر از طرف باتری میباشد.
*کنترل جریان: دارای یک ولومی جهت کم یا زیاد کردن آمپر خروجی دستگاه میباشد، مناسب برای افرادی است که میخواهند انواع مختلف باتری در حجم و آمپرهای متفاوت شارژ کنند، بطور مثال در مدل 10 آمپر کنترل شارژ، برای باطری های 70 الی 100 آمپری میتوانید ولومی را روی حداکثر تنظیم کنید، یا برای باطریهای 7 آمپری ولومی را روی حداقل بگذارید. در بقیه "شارژهای غیر قابل تنظیم" این امر امکانپذیر نیست و مثلا شارژر مدل 10 آمپر را نباید برای باطریهای کمتر از 50 آمپر استفاده کنید.
*پنلی (تابلودیزل): این مدل از شارژرها را که اکثرا برای دیزل ژنراتورها استفاده می شود را بصورت "دائم وصل" یعنی وصل همیشگی به باطری در کنار مصرف کننده های دیگر میتوانید استفاده کنید، مدل پنلی فاقد انبرک بوده و بصورت سوکتی و سیم به باطری وصل میشود (ورودی برق و خروجی باطری بصورت ترمینال سیمکشی)، انواع دیگر شارژرهای معرفی شده در این صفحه با اینکه بصورت اتوماتیک پس از پر شدن باطری جریان را قطع می کنند ولی برای حالت وصل همیشگی کاربرد ندارند و در صورت وصل طولانی مدت (مثلا یک هفته یا بیشتر) به مرور زمان باعث آسیب به باطری یا دستگاه خواهند شد.

توضیح: برای انتخاب شارژر سازگار در نظر داشته باشید که معادل 10 درصد حجم باطری را باید به شارژر اختصاص داد، مثلا برای باطری با حجم 50 آمپر باید شارژری در محدوده 5 الی 10 آمپر انتخاب کنید، شارژر با آمپر بیشتر و بالاتر از محدوده اعلام شده با اینکه باعث افزایش سرعت شارژ میشود (کم شدن زمان شارژ) ولی باعث کاهش عمر سلولهای باطری بصورت تدریجی خواهد شد.
و هر چه آمپر از حد استاندارد اعلام شده بیشتر باشد آسیب به سلولهای باطری بیشتر خواهد بود و هر چه از میزان استاندارد کمتر باشد احتمال نیمه فعال شدن سلولهای باتری بیشتر خواهد شد، یعنی عمر باطری بستگی به استاندارد بودن میزان آمپر ورودی شارژ دارد.
اگر تعداد شارژ کمتری دارید (مثلا هفته ای یکبار) و برای شارژ شدن باطری عجله دارید یا میخواهید زمان کوتاهتری شارژ شود، میتوانید حداکثر تا 20 درصد حجم باطری را برای انتخاب شارژر در نظر بگیرید (مثلا شارژر 20 آمپر برای باطری 100 آمپری) البته در نظر داشته باشید این مقدار اصلا استاندارد نیست و توصیه نمیشود و احتمال آسیب به باطری همچنان وجود دارد. این نکات از طرف سیب هفت برای افزایش اطلاعات خریدار در مورد انتخاب محدوده شارژر سازگار میباشد.

روش استفاده و نکات و توصیه های سیب هفت
1-انبرها را جدا از هم بگذارید (انبرها به هم نچسبیده باشند) در صورت برخورد انبرک ها یا وصل آنها به همدیگر چراغ هشدار روشن خواهد شد و در صورت جدا نکردن آنها ممکن است به دستگاه آسیب برسد.
2-دستگاه را به برق وصل کنید و کلید ON آنرا در حالت روشن قرار دهید.
3-انبرک ها را به طور صحیح به پین های باطری وصل کنید، اکیدا توصیه میشود که حتما از اتصال صحیح کابل ها به باطری مطمئن شوید (انبر قرمز به پین مثبت باطری و انبر مشکی به پین منفی باطری)، احتیاط باعث عدم آسیب رسیدن به دستگاه و باطری و افزایش طول عمر دستگاه و باطری شما خواهد شد. 
4-کلید انتخاب نوع حالت شارژ را طبق توضحیاتی که در ادامه خواهیم داد در حالت اتوماتیک یا دستی قرار دهید.
توجه: دقت کنید که در حالت دستی حفاظت اتصال کوتاه و اتصال معکوس عمل نمیکند.
5-در صورت وصل صحیح، چراغ "شارژ" پنل دستگاه روشن خواهد شد، و وقتی شارژ کامل شد چراغ "شارژ کامل" روشن خواهد شد و این چراغ نشانگر این است که باطری شارژ شده است و خروجی شارژر بصورت اتوماتیک قطع یا به حداقل رسیده است.
این متن و عکس ها فقط و فقط توسط مجموعه های سینا رسول و سیب هفت تهیه، ترجمه و گردآوری گردیده است. لذا خواهشمندیم در جهت فروش کالاهای مشابه آنرا کپی برداری ننمایید. زیرا عدم ارزشگذاری به زحمت دیگران بی ارزش نمودن خود خواهد بود.
New Automatic Switching Smart 12 or 24 Volt Car Battery Charger With Manual Charge
 
مشخصات شارژر باتری هوشمند برقی:
محدوده مجاز ولتاژ ورودی: از 180 الی 220 ولت AC
ولتاژ خروجی: برای شارژرهای 12 ولت حدود 13.4 الی 15 ولت و برای شارژرهای 24 ولت حدود 26 الی 28 ولت
جریان شارژ: در مدلهای 10A یا 20A یا 30A (قابل انتخاب در سایت سیب هفت)
دمای کارکرد مجاز: 0 الی 40+ درجه سانتیگراد
دمای نگهداری دستگاه در حالت خاموش و عدم استفاده: 20- الی 70+ درجه سانتیگراد

اطلاعات فروش سیب هفت:
1-توجه: موقع اتصال انبرک ها به پین های باطری لطفا به منفی یا مثبت بودن آنها توجه کنید و سپس وصل کنید. در صورت وصل معکوس چراغ هشدار روشن خواهد شد، در نظر داشته باشید که در صورت اتصال معکوس ممکن است به دستگاه و حتی باطری شما آسیب برسد.
2-شکل و اندازه یا رنگ بدنه یا نوشته های روی دستگاه و ...در مدلها یا سری های مختلف ممکن است کمی متفاوتتر از آنچه در عکس ها مشاهده میکنید باشد ولی کارآیی همان است که توضیح داده شد.
3-مدل شارژر را بر اساس ولتاژ و حجم باطری یا باطریهایی که میخواهید شارژ کنید، انتخاب و خرید کنید.مثلا برای باطری 12 ولت نوع 24 ولت انتخاب نکنید یا بالعکس، یا همانطور که در بالا توضیح داده شد مثلا برای باطری 120 آمپری شارژر 10 آمپر انتخاب نکنید یا برای باطری 50 آمپری شارژر مدل 20 یا 30 آمپر انتخاب نکنید.
4-ضمانت خدمات منوط به رعایت شرایط میباشد و مواردی که با عدم رعایت آنها توسط کاربر شارژر آسیب میبیند دستگاه را از ضمانت خارج میکند، مواردی مثل جدا شدن یا مخدوش شدن لیبل و برچسب ضمانت، وصل اتصال اشتباه انبرک ها بصورت طولانی مدت یا متعدد، وصل کردن و چسباندن طولانی مدت انبرک ها به همدیگر، نوسان برق ورودی، ضربه یا شوک شدید، ورود رطوبت و نم به داخل شارژر، استفاده شارژر بر روی باطری با ولتاژ غیرمتعارف (مثلا وصل کردن شارژر 12 ولتی به باطری 24 ولت)، استفاده شارژر بر روی باطریهای که در محدوده آمپر سازگار با شارژر نیستند (مثلا شارژر 20 آمپر روی باطری 10 آمپری یا شارژر 10 آمپر روی باطری 200 آمپر)
5-دستگاه قبل از ارسال به مدت یک ربع الی نیم ساعت بر روی باطری تست شده و در صورت عدم وجود مشکل و ایراد سپس ارسال خواهد شد.
6-توجه: توصیه میشود شارژر به طور مستقل به باطری وصل باشد یعنی هنگام شارژ باتری هیچ دستگاه دیگری به باطری وصل نباشد، بنابراین اگر میخواهید باطری روی ماشین را شارژ کنید ابتدا باید کابل های ماشین را از باطری باز کرده و جدا کنید و سپس انبرک های شارژر را به پین های باطری وصل کنید.
دلیل: شارژرها اصولا ولتاژی بالاتر از باطری تزریق میکنند (مثلا مدل 12 ولتی گاهی اوقات تا 15 ولت خروجی میدهد) و اگر موقع شارژ کابل ماشین (کابل سرباطری) هم به باطری وصل باشد این میزان ولتاژ علاوه بر باطری وارد سیم کشی خودرو نیز خواهد شد، اصولا این ولتاژ به اکثر قطعات یا لوازم ماشین که از برق ماشین استفاده می کنند آسیب نمیزند ولی برخی لوازم مثل پخش ماشین ها یا دزدگیر های متفرقه یا حساس یا ... ممکن است در طولانی مدت دچار صدمه و مشکل شوند.
اگر محدوده ولتاژ قابل قبول برای لوازم و قطعات ماشین را بررسی کرده اید و در محدوده سازگار با شارژر میباشد میتوانید بدون نگرانی و بدون باز کردن سرباطری انبرک های شارژر را به پین های باطری وصل کنید.
7-این شارژر باتری سوییچینگ است و بصورت هوشمند آمپر خروجی را بر اساس کشش باتری افزایش یا کاهش میدهد و موقع پر شدن باطری آمپر خروجی را به حداقل میرساند
یعنی مثل شارژرهای ترانسی نیست، شارژر باتری های ترانسی از اول تا آخر پروسه شارژ همان خروجی را دارند و تغییر نمی دهند (مثلا مدل 10 آمپر از اول تا آخر 10 آمپر خروجی به سمت باتری میدهد) که این قضیه به مرور زمان باعث آسیب و کاهش طول عمر سلولهای باتری و تغییر شکل و دفرمه شدن یا حتی نشتی آن میشود.
8-این شارژر سوییچینگ در حالت اتوماتیک نیاز به وجود انرژی با حداقل مقدار 9.5 ولت در باطری دارد تا شروع به شارژ باطری کند. البته اگر باطری موردنظر شما این مقدار انرژی را دارا نبود میتوانید شارژر را در حالت دستی گذاشته و پس از یکساعت که ولتاژ باطری به حد نصاب رسید، کلید را در حالت اتوماتیک قرار دهید.
اگر باطری مورد نظر شما زمان طولانی (حدود 6 ماه یا بیشتر) استفاده نشده باشد یا قدیمی بوده و از تاریخ تولید آن زمان زیادی گذشته باشد (حدود 3 سال یا بیشتر) یا اگر باطری موردنظر در عرض پنج دقیقه شارژ کامل میشود و زود انرژی آن تمام میشود، پس احتمال از کار افتادن و غیرفعال شدن سلولهای آن زیاد است که نتیجه آن کاهش ولتاژ باطری به زیر 9.5 ولت خواهد بود که برای این نوع باتریها میتوانید از حالت شارژ دستی استفاده کنید (مشروط به آنکه سلولهای باطری کاملا از کار نیافتاده باشند و تخلیه انرژی نداشته باشند). جهت جلوگیری از آسیب رسیدن به شارژر، توصیه میشود برای باطریهایی که مطمئن هستید کاملا خالی هستند هیچوقت با حالت اتوماتیک شروع به شارژ نکنید و اجازه دهید در حالت شارژر دستی ولتاژ باطری به حد استاندارد برسد.
9-دستگاه را در مجاورت رطوبت، شوک مکانیکی، ارتعاش و گرد و غبار قرار ندهید.
10-برق ورودی دستگاه هیچوقت نباید از 240 ولت بیشتر یا 180 ولت کمتر باشد.
11-بدنه دستگاه را هیچوقت باز نکنید، این امر علاوه بر باطل نمودن گارانتی به علت وجود جریان برق قوی در قسمت مدار میتواند خطرآفرین باشد.